Zapoznaj się z naszą ofertą

Implantologia

Obecnie nowoczesne techniki leczenia stomatologicznego zapewniają uzyskanie nieprawdopodobnie doskonałych efektów wizualnych. Dzięki możliwościom współczesnej implantologii nawet rozległe braki zębowe, bądź też całkowity brak zębów, można odtworzyć w taki sposób za pomocą implantów, że pacjent nie będzie czuł ani widział różnicy.

Implanty zębowe – elementy wykonane najczęściej z tytanu lub cyrkonu zastępujące korzeń naturalnego zęba. Wszczepiane są bezpośrednio w kość szczęki lub żuchwy. Implant ma kształt przypominający śrubę, której zdecydowana część jest niewidoczna. Materiał, z którego są wykonane – tytan lub cyrkon, jest w 100% tolerowany przez organizm (system odpornościowy nie odrzuca go) i niesamowicie wytrzymały, co czyni go idealnym kandydatem zastępującym własny korzeń zęba.

Jak założyć implant

Krok 1

Plan leczenia

W trakcie wizyty u stomatologa i towarzyszącej jej rozmowy pacjent dowie się, czy może poddać się zabiegowi. Lekarz zajmie się oceną potrzeb pacjent i wykluczy przeciwwskazania, które mogłyby stanąć na przeszkodzie dalszego leczenia podczas wykonywania zabiegu. Lekarz prowadzący razem z pacjentem ustala optymalny i indywidualny plan leczenia.

Krok 2

Badania i diagnostyka

Każdy pacjent musi wcześniej przejść badania lekarskie. Dzięki temu ograniczone zostaje ryzyko pojawienia się zagrożeń, jakie mogłyby pojawić się przed i w trakcie zabiegu.
Dzięki nowoczesnej pracowni RTG w naszej klinice minimalizujemy czas i koszty przygotowania pacjenta do zabiegu, wykonując na miejscu wstępne, konieczne badanie pantomograficzne.
Wszczepienie implantów poprzedzone jest leczeniem uzębienia (wyleczenie próchnicy, usunięcie płytki nazębnej i kamienia). Pozwala to na zmniejszenie ilości bakterii w jamie ustnej co może mieć istotny wpływ na jakość leczenia implantologicznego.

Krok 3

Wszczepienie implantu

Kiedy pacjent jest przygotowany do zabiegu, nasz specjalista dokonuje wszczepienia implantu.
Dwufazowy system leczenia polega na początku na chirurgicznym wszczepieniu implantu, zaszyciu go pod dziąsłem na około 6-12 tygodni, to czas potrzebny na integrację implantu z kością.
Następnie montujemy śrubę wspomagającą gojenie i formowanie dziąsła, która stanowi potem punkt osadzenia korony, zatrzasku lub mostu.
Na podstawie wycisku protetycznego dobierana jest forma i kształt korony lub mostu protetycznego.
Całość zabiegu poprzedzona jest dokładną i wnikliwą rentgenodiagnostyką na różnych etapach wszczepienia implantów.
Dla pełnego komfortu stosujemy dostosowane znieczulenie miejscowe, w związku z czym pacjent nie odczuwa bólu na żadnym etapie leczenia.

Po około 4 miesiącach pacjent może cieszyć się pięknym, w pełni funkcjonalnym uzębieniem.

Przeciwskazania do leczenia implantologicznego:

  • ciąża,
  • osteoporoza o zaawansowanym przebiegu,
  • młody wiek poniżej 18 lat,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • inne choroby i sytuacje kliniczne wymagające konsultacji innych specjalistów (choroby serca, cukrzyca, choroby szpiku, choroby psychiczne itd.)

Cena implantu uzależniona jest od wielu elementów takich jak:

  • firma, która produkuje implant,
  • rodzaj implantu /rodzaj łącznika (standardowy lub dobierany indywidualnie)
  • materiały użyte podczas zabiegu (śruba zamykająca, śruba gojąca, łyżka wyciskowa, szwy chirurgiczne, transfery, itd.),
  • od konieczności przeprowadzenia zabiegu odbudowującego kość,
  • od doświadczenia i umiejętności lekarza, który wykonuje zabieg.

Cena implantu i korony jest sumą wszystkich elementów dlatego zawsze wybieraj sprawdzone, solidne i działające długo na rynku firmy produkujące implanty.

Nasi lekarze współpracują ze światowej klasy producentem implantów Ankylos, Bicon