Zapoznaj się z naszą ofertą

Protetyka

Leczenie protetyczne polega na trwałej i kosmetycznej odbudowie lub odtworzeniu brakujących zębów. Zdobycze dzisiejszej stomatologii dają nam szeroki wachlarz możliwości zastosowania odpowiedniej metody dla każdego pacjenta.

Licówki

To cienka warstwa niezwykle twardej i odpornej porcelany nakładana na przednią część zęba w celu poprawy jego kształtu i koloru. Jest to obecnie najprostszy i najszybszy sposób właściwie natychmiastowej poprawy estetyki zębów. Nigdy nie zmieniają swojego koloru przez co nasz uśmiech zawsze pozostanie nieskazitelnie biały. Aby uzyskać najlepszy efekt, w jednym łuku wykonuje się od 4 do 8 licówek.

Korony protetyczne

Kiedy ubytek jest na tyle duży że zagraża konstrukcji i wytrzymałości zęba, naszym pacjentom proponujemy koronę protetyczną, która odbudowuje konstrukcję zęba, poprawia jego kształt oraz barwę.

Oferujemy wszystkie rodzaje koron dostępne na rynku stomatologicznym: wykonane ze stopu metalowego licowanego akrylem, kompozytem lub porcelaną (tzw korona na metalu) oraz korony pełnoceramiczne. Różnią one się od siebie wyglądałem estetycznym, twardością, wytrzymałością oraz przepuszczalnością światła.

Obecnie najlepszym i najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem na rynku są korony cyrkonowe wykonane w technologii CAD/CAM. Jest to korona wykonana z tlenku cyrkonu. Potocznie jest również nazywana białym złotem, ze względu na idealne właściwości fizyczne porównywalne z naturalnym zębem.

Mosty protetyczne

To rozwiązanie zastępujące brakujące zęby przy wykorzystaniu własnych zębów, które nazywane są filarami. Po oszlifowaniu zębów filarowych, nakładamy na nie korony pomiędzy którymi zamocowane są przęsła zastępujące braki zębowe. W naszej klinice oferujemy mosty porcelanowe, pełnoceramiczne oraz tymczasowe.  

Inlay i onlay

Inlay i onlay to alternatywa dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych. Metoda ta coraz częściej częściej stosowana przez stomatologów, zdobywa coraz więcej zwolenników również wśród pacjentów.

Największą zaletą wkładów koronowych inlay i onlay jest precyzja z jaką odbudowujemy anatomiczny kształtu korony zęba, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Zapewniają one bardzo dokładne odtwarzanie tkanek twardych zęba ze szczególnym uwzględnieniem miejsc stycznych oraz głębokich ubytków poddziąsłowych, gdzie zastosowanie klasycznych wypełnień kompozytowych nie daje oczekiwanych rezultatów. Wykazują one znacznie większą trwałość niż tradycyjne wypełnienia kompozytowe. Co istotne zapewniają również większą estetykę i stabilność koloru – zwłaszcza przy zastosowaniu hybryd tj. porcelany połączonej z kompozytem jako materiału (onlay hybrydowy jest wykonywany w technice CAD CAM).