Zapoznaj się z naszą ofertą

Stomatologia zachowawcza

Aby cieszyć się zdrowymi zębami i białym uśmiechem przez całe życie, należy systematycznie, co najmniej raz na pół roku profesjonalnie oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym.

Oczyszczanie zębów polega na usunięciu kamienia nazębnego i płytki bakteryjnej z powierzchni zębów, a następnie wygładzeniu powierzchni. Kamień usuwany jest mechanicznie przy pomocy skalera, w procesie zwanym skalingiem. Osad usuwany jest z powierzchni zębów za pomocą piaskarki (piaskowanie).

Powstałe przebarwienia usuwa się z zastosowaniem specjalnych, obrotowych szczotek, gumek oraz past profilaktycznych o dużej ścieralności. Zabieg kończy się polerowaniem szkliwa i lakierowaniem zębów preparatami fluorowymi, zwiększającymi odporność szkliwa na działanie kwasów (remineralizacja).

W trakcie zabiegu czyszczenia dokonujemy również badania jamy ustnej w celu wykrycia próchnicy.

Zakres zabiegów profilaktycznych:

  • oczyszczanie zębów z kamienia i osadów przy pomocy ultradźwięków (skaling) lub przez piaskowanie,
  • polerowanie zębów,
  • lakowanie zębów,
  • lakierowanie zębów preparatami fluorowymi.

Naszym najmłodszym pacjentom oferujemy zabieg zabezpieczenia bruzd lakiem szczelinowym. Ten całkowicie bezpieczny i bezbolesny zabieg zabezpiecza młody ząb przed dostępem i zaleganiem pokarmu i w znacznej mierze utrudnia powstanie próchnicy. Proponujemy wykonywać tzw. lakowanie w możliwie najkrótszym czasie po wyrżnięciu się zęba, co w znacznym stopniu zwiększa skuteczność zabiegu.