Zapoznaj się z naszą ofertą

Stomatologia dziecięca

Nasi specjaliści są doskonale przygotowani pod względem psychologicznym do pracy z najmłodszym pacjentem.

Naszym celem jest bezstresowe i empatyczne podejście do każdego małego pacjenta. Zawsze staramy się wytłumaczyć dziecku wszystkie procedury, pokazać urządzenia i oswoić z przestrzenią gabinetu. To dla nas bardzo ważne, aby dziecko czuło komfort oraz pełne zaufanie do stomatologa.

Prosimy jednak pamiętać, że jako rodzice odgrywacie Państwo bardzo ważną rolę w podejściu dziecka do wizyt u stomatologa. Nasz personel odpowie na Państwa pytania i udzieli niezbędnych wskazówek, aby leczenie ząbków Państwa pociech przebiegało w bezstresowej atmosferze.

Wielu rodziców uważa, że jeśli zęby mleczne i tak wypadną to nie ma sensu ich leczyć. Nic bardziej mylnego! Próchnica przenosi się automatycznie z zębów mlecznych na zęby stałe, dlatego warto zadbać o uzębienie już na początku życia naszych dzieci, co pozwoli zadbać o zęby malucha i jednocześnie oszczędzić im stresu.

Ze względu na mniejszy stopień mineralizacji, w porównaniu do zębów stałych, proces rozwoju próchnicy w zębach mlecznych przebiega zdecydowanie szybciej. By odpowiednio wcześnie wykryć zmiany próchnicowe, zachęcamy do wizyt kontrolnych u dzieci nie rzadziej niż co 3-4 miesiące (o ile lekarz nie zaleci inaczej).

Pierwszą wizytę kontrolną w gabinecie stomatologicznym zalecamy odbyć tuż po pojawieniu się pierwszych ząbków u dziecka – około 6-8 miesiąca życia.

W naszej klinice w zębach mlecznych często stosujemy kolorowe wypełnienia – dziecko samo wybiera kolor.

Naszym najmłodszym pacjentom i ich rodzicom oferujemy:

Lakowanie
Zabieg stosowany jest głównie w profilaktyce próchnicy. Polega na wypełnieniu lakiem bruzd i zagłębień anatomicznych w zębach.

Lakierowanie
Nakładany na zęby preparat fluorowy w postaci żelu lub lakieru, wzmacnia uzębienie i pomaga chronić je przed próchnicą.